• 21 lutego 2020

Jak wybrać odpowiednie szafki do naszej łazienki?

Wybór szafek do łazienki jest decyzją naprawdę ważną. Nie chodzi tylko o klimat, który chcemy wytworzyć, ale również o funkcjonalność, na której nam zależy. Często w wielu mieszkaniach łazienki są naprawdę niewielkie, więc w przypadku ustawienia w nich pralki, pozostaje nam naprawdę niewiele miejsca. Nie zmienia to jednak faktu, że każdą łazienkę można praktycznie urządzić – dzisiaj podpowiemy Wam jak to zrobić!

Komplet mebli lub osobny zakup

Zazwyczaj jest to opcja dla osób, których łazienki są dość pokaźnych rozmiarów – zawsze bowiem można zdecydować się na cały zestaw mebli, na który najczęściej składa się szafka pod umywalkę, szafka wisząca oraz wysoka szafka stojąca. W wielu przypadkach możemy meble modyfikować i dostosowywać do faktycznych wymiarów naszej łazienki. Wielką zaletą takiego rozwiązania jest zarówno fakt, że zazwyczaj takie szafki będą się idealnie uzupełniały, jeżeli chodzi o ich funkcjonalność, z drugiej zaś strony będą do siebie pasować estetycznie, co może okazać się naprawdę dużym wyzwaniem, jeżeli zdecydujemy się na zakup każdej z nich osobno.

Z czego powinny być wykonane szafki łazienkowe?

Jedną z najważniejszych decyzji podczas zakupu łazienkowych szafek jest oczywiście materiał, z którego meble te będą wykonane. Plusem jest to, że mamy naprawdę pokaźną ilość opcji do wyboru.

Bardzo popularne są meble wykonane oczywiście z drewna. Są ładne, solidne, popularne – więc na pewno uda znaleźć się nam takie, które nam się spodobają. Pamiętajmy jednak, by były one pokryte odpowiednim, wodoodpornym lakierem. Powinny być również wykonane z drzewa iglastego – będą dzięki temu bardziej odporne zarówno na działanie wilgoci, jak i również ciepła, co w łazience jest kluczowe z perspektywy wytrzymałości naszych mebli przez kolejne lata. Nie polecamy mebli wykonanych z płyty MDF – w przypadku łazienki niszą się dość szybko, nawet jeśli są pokryte kilkoma warstwami lakieru.

Coraz popularniejsze są meble wykonane z tworzyw sztucznych. Nie straszna im ani wilgoć, ani ciepło, nie musimy więc martwić się pod tym względem o ich wytrzymałość. Gorzej, jeżeli chodzi i wytrzymałość na uderzenia czy duże naciski – dość łatwo pękają. Jeżeli jednak będziemy ostrożni, będzie to znakomity wybór. Meble takie nie są też zbyt drogie, do tego bardzo łatwo utrzymać je w czystości.

Część klientów decyduje się na meble metalowe – oczywiście muszą być one wykonane ze stali nierdzewnej oraz pokryte wodoodpornym lakierem. W tym przypadku pamiętajmy jednak, że mogą one wprowadzić do naszej łazienki dość specyficzny, chłodny klimat. Czasami można spotkać się z meblami wykonanymi z hartowanego szkła – są efektowne, lecz to ich jedyny plus. Są niezwykle drogie, do tego pamiętajmy, że … są przeźroczyste, więc zawartość takiej szafki zawsze będzie widoczna, co dla wielu jest powodem zdyskwalifikowania mebli tego typu.

Zakup szafek do łazienki – na co zwrócić uwagę?

Niezależnie od wielkości naszej łazienki, powinniśmy zastanowić się, ile miejsca będzie nam potrzebne. Zastanówmy się, co chcemy trzymać w łazience, dzięki czemu będziemy wiedzieli orientacyjnie, ile miejsca na to będzie konieczne – w tym wypadku oczywiście zawsze warto decydować się na przynajmniej niewielki zapas i przynajmniej jedną dodatkową półkę.

Warto również skupić się na tym, aby wszystko było pod ręką. Zastanówmy się, ile rzeczy powinno znajdować się w naszym zasięgu, gdy stoimy przy lustrze. Jeżeli lubimy mieć np. kosmetyki blisko niego, to również często trzeba zaplanować.

Rozważmy również miejsce i wielkość lustra. Tutaj możemy zdecydować się albo na lustro wiszące na ścianie, albo na lustro zamontowane np. do szafki wiszącej. W tym drugim przypadku jednak jego wielkość zazwyczaj może okazać się dość ograniczona, jednak zyskujemy dzięki temu kilka półek w wiszącej szafce, co dla wielu może okazać się wielkim plusem. Mogą się tam bowiem zmieścić wszystkie rzeczy podręczne, o których wspominaliśmy chwilę wcześniej.

Na koniec nie zapomnijmy o utrzymaniu czystości. Nie chodzi tylko o materiał, z którego szafki są wykonane, lecz zastanówmy się, jak wiele rzeczy zmieści nam się w szafkach, a jak wiele będzie znajdować się na zewnątrz, przez co będą m.in. zbierać kurz. Oczywiście w tej sprawie również niezwykle ważny jest kolor samych mebli. Im ciemniejsze, tym brud i plamy będą bardziej widoczne.

Na samo koniec zalecamy postawić na jakość – wytrzymałość nie tylko samych szafek, ale również zawisów czy prowadnic w szufladach to podstawa, jeżeli liczymy na wieloletnie i bezproblemowe działanie naszych mebli.

Jeżeli poszukujecie idealnych szafek do Waszej łazienki – polecamy sprawdzenie sklepu Otomeble.pl. Mają oni w swojej ofercie ogrom mebli wysokiej jakości, jednocześnie sprzedawanych w naprawdę okazyjnych cenach. Jest to połączenie naprawdę atrakcyjne, co podkreśla również grono zadowolonych klientów. Odpowiednie meble łazienkowe to nie tylko gwarancja udanego poranka, lecz również spokojnego wieczoru – warto więc odpowiednio o nie zadbać. Ofertę sklepu znajdziecie pod adresem www.Otomeble.pl!

Share :

Może Cię zainteresować

Stół na każdą okoliczność

Nieważne gdzie stoi najważniejszy, duży stół w naszym domu- w kuchni, jadalni, salonie, czy pomiędzy nimi- ważne...

Jak dbać o kręgosłup?

To właśnie kręgosłup jest podporą całego naszego ciała, trudno więc dziwić się, że jego kondycja ma ogromny...

Nowoczesne meble do biura

Co sprawia, że jesteśmy dobrymi pracownikami biura? Według najnowszych badań, liczą się nie tylko nasze...